طراحی باغ سنتی
بازدید : 160 | شنبه 24 دی 1401 - 12:53
irgiardino
ارسالی ها : 1
عضویت : 24 /10 /1401
طراحی باغ سنتی
استقبال افراد از گذران وقت در باغ ها و محوطه های سبزی که به چیدمان و دیزاین سنتی مزین هستند، با افزایش پیشروی در زندگی شهرنشینی و مدرن و استفاده از ابزار مکانیکی و ماشینی، هر روز بیشتر از روز قبل نمودار می شود. طراحی باغ ویلای سنتی از نیازها و خواستگاه های ضروری بسیاری از افراد است تا بتوانند ایام فراغت خود را در فضایی دلپذیر که با سبک کلاسیک و کهن طراحی شده است بگذرانند. فرهنگ و پیشینه غنی ایرانیان از چنان اصالت و ابهتی برخوردار است که با گذشت سالیان طولانی باز هم طراحان را جذب المان ها و درون مایه خود می کند. تلفیق رنگ ها و بهره گیری از طرح های عجیب و دلنشین، آرامش و فراغ خاطر را تداعی می کند و همین هم سبب شده تا عده زیادی سبک های سنتی را به طراحی های مدرن ترجیح دهند.
چه ابزاری برای طراحی و اجرای باغ ها و محوطه های سنتی به کمک ما می آیند؟
ساخت حوض در فضا شما را به هدف خود نزدیک می کند: حوض از نمادهای آشکار و بدیهی سنت ایرانیان است. این المان زیبا چه در خانه های قدیمی و چه در کاخ ها و سرسراها جزء لاینفک معماری محسوب می شد. حوض نه تنها خنثی کردن گرما در روزهای داغ تابستانی را به عهده داشت، بلکه بهترین مکان برای ایجاد برکه ای کوچک و پر ماهی بود و اجتماع گلدان ها و سبزه های اطرافش در کنار طلالو نور در آب، بهترین و زیبا ترین نقش ها را رقم می زد. به واسطه حوض همچنین مقدار مناسبی از آب قابل ذخیره کردن بود و مزیت های ساخت این سازه زیبا را تکمیل می کرد. برای ایجاد حوض در باغ سنتی خود به جاگیری اجزای دیگر هم توجه کنید و جایگاه حوض را در قسمتی در نظر بگیرید که هماهنگی و شکوه فضا را از بین نبرد. اگر باغ شما وسعت و ابعاد کافی را داراست قادر هستید تا حوض را در نقطه کانونی محیط بنا کنید.
طراحی باغ روی پشت بام چطور انجام می شود؟
برای آن که بتوانید به بهترین شکل طراحی باغ روی پشت بام را انجام دهید، لازم است که کف سازی درستی در این ناحیه صورت بگیرد. در غیر این صورت نمی توان انتظار داشت که نتیجه ایجاد فضای سبز پشت بامی، آن قدرها ایده آل باشد.
زندگی آپارتمان نشینی مدت ها است که انسان را از به سر بردن در هوای باز و طبیعت دور کرده است. از این روی استفاده از هر طرحی برای بهینه سازی فضاهای موجود با المان های سرسبزی، فوق العاده موثر خواهد بود. طراحی باغ روی پشت بام، می تواند فضایی عالی و فرح بخش در بام ساختمان ایجاد کرده و در واقع از فضایی که بدون استفاده مانده است، بهترین کاربری را دریافت کرد.
این طراحی باید با استفاده از گل و گیاهان ظریف و با سطح نیاز به رسیدگی کم و قدرت تحمل تابش مستقیم نور خورشید انجام شود. همین طور لازم است که در یک روف گاردن، محوطه هایی برای رفت و آمد و نشستن نیز در نظر گرفته شود.
تصویر: https://irgiardino.com/wp-content/uploads/2022/05/vv.jpgتصویر: https://irgiardino.com/wp-content/uploads/2022/05/vv2.jpg
بیشتر بخوانید.
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش


برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :
آپلود فایل
X بستن پنجره شارژ رایگان ایرانسل