انواع مدل‌های زنجیر گردن آویز
بازدید : 186 | شنبه 11 شهریور 1402 - 15:32
saranaderi
ارسالی ها : 41
عضویت : 22 /9 /1396
تشکر ها : 56
انواع مدل‌های زنجیر گردن آویز
همانطور که می‌دانید در صنعت طلا و زیورآلات، انواع زنجیر گردن آویز وجود دارد که تنها تفاوت آنها در مدل‌ و بافت زنجیر و موارد کاربردشان است. منظور از تفاوت کاربردی انواع زنجیر گردنبند در این است که بعضی از مدل‌ها را می‌توان بدون پلاک و به تنهایی استفاده کرد اما برخی دیگر بدون آویزان کردن پلاک، زیبا نبوده و خیلی کاربرد نخواهند داشت.

در میان محصولات ماربلین زنجیرهای متنوعی وجود دارد که به تناسب نوع پلاک انتخاب شده، برایتان زنجیر را در نظر می‌گیریم اما در این مطلب قرار است شما با انواع زنجیرها آشنا شوید.

انواع زنجیر گردنبند

انواع زنجیر سه مدل هستند شامل بافت، مدرن و کلاسیک که هر کدام از مدل‌ها دارای زیر مجموعه جداگانه بوده و در ادامه آنها را معرفی خواهیم کرد.

زنجیر بافت:

همانطور که از اسمش پیداست، این مدل به صورت بافت و در هم تنیده است و شامل توپی، اسپیگا، پاپکورن، بیزانس و طنابی می‌باشد.

زنجیر مدرن:

این زنجیرهای منحصر به فرد براق شامل زنجیرهای هرینگبون یا تیغ ماهی، باکس یا ونیزی، سنگاپوری، ماری و امگا هستند.

زنجیر کلاسیک:

منظور از زنجیر کلاسیک، مدل‌هایی هستند که بدون پلاک هم قابل استفاده بوده و زیبایی خود را دارند که شامل مدل‌های زنجیر ملوانی یا مارینر، کورب، فیگارو، کابلی و رولو است.

انواع زنجیرهای طرح بافت ‏

زنجیرهای بافت برای افرادی که به مد و فشن علاقه دارند بسیار مناسب است که هر کدام از مدل‌های بافت را به طور جداگانه معرفی کرده تا خریدی آسان‌تر و آگاهانه‌تر داشته باشید.

زنجیرهای توپی که به نام Ball Chain معروف اند معمولا در بین آقایان بسیار مرسوم بوده و از تعدادی مهره دایره‌ای تشکیل شده که فواصل بین مهره‌ها از دانه‌های نازک زنجیر پر شده است.

زنجیرهای خوشه گندم که به نام اسپیگا (‏Spiga Chain‎‏)‏ شناخته شده‌اند از قطعاتی تشکیل شده‌اند که همگی در یک جهت و به صورت خوشه گندم در کنار هم متصل هستند و به تنهایی و بدون آویزان کردن پلاک هم قابل استفاده بوده و چیزی از زیبایی آنها کم نمی‌شود.

زنجیر پاپکورن‎‏ (‏Popcorn Chain‎‏)‏ دانه‌های ریز شبیه پاپکورن بوده که در کنار یکدیگر و بدون فاصله به هم متصل‌اند و به زنجیرهای ماری هم شناخته شده‌اند.

زنجیر بیزانس (‏Byzantine Chain‏)‏ که به دلیل سبک خاصش اشاره به زیورآلات امپراطور روم شرقی دارد در بعضی موارد به آن زنجیر اتریشی هم گفته می‌شود. طرح این زنجیر به صورت لوله‌ای شکل بوده زیرا از تعداد زیادی زنجیرهای در هم تنیده تولید شده است.
انواع زنجیر

زنجیر طنابی (‏Rope Chain‏)‏ که ساختاری همانند طناب دارد و از دو رشته طناب به هم تابیده شده تشکیل شده که از زنجیرهای سنگین و پر طرفدار محسوب می‌شوند. ‏

انواع زنجیرهای مدرن

این زنجیرها دارای تنوع زیادی در طرح و مدل بوده و سطوح صاف و سیقلی دارد.

زنجیر تیغ ماهی (‏Herringbone Chain‏)‏ که امروزه به اسم هرینگبون هم معروف بوده و به شدت طرفدار دارد ساختاری مسطح و تیغ ماهی مانند داشته و بیشتر موارد بدون پلاک استفاده می‌کنند اما گاهی اوقات نیز با پلاک هم بسیار زیباست.

زنجیر باکس (‏Box Chain‎‏)‏ که به زنجیر ونیزی هم معروف است طرفداران زیادی دارد و از استحکام خوبی برخوردار است از مربع‌های به هم متصل ساخته شده و بیشتر موارد با آویز استفاده می‌شود که بنا به ضخامتشان به مدل‌های مردانه و زنانه تقسیم شده است.

زنجیر سنگاپوری (‏Singapore Chain‏)‏ ترکیبی از مدل‌های کلاسیک و بافت به صورت پیچ خورده است و دوام و استحکام بالایی دارد.

زنجیر ماری (‏Snake Chain‎‏)‏ که از قطعاتی مسطح و ظریف تشکیل شده‌اند ساختاری شبیه پوست مار داشته و انعطاف پذیری زیادی دارند که زیباییشان با آویزان کردن یک پلاک، تکمیل خواهد شد.

زنجیر امگا (‏Omega Chain‎‏)‏ از نمونه‌های انواع زنجیر گردنبند خرید هدیه ارسال فوری است که صفحاتی مسطح در کنار هم قرار دارند و به دلیل نوع ساخت آن و بازتاب نور، از درخشندگی و براقیت خاصی برخوردار است. اما بسیار شکننده بوده و به مراقبت زیادی احتیاج دارند.

انواع زنجیرهای کلاسیک

زنجیرهای کلاسیک نیز از آن مدل‌هایی هستند که بدون پلاک هم قابل استفاده بوده و زیبایی خود را حفظ می‌کنند.

زنجیر مارینر یا ملوانی (‏Mariner or Sailor Chain‎‏)‏ که از مدل‌های پرطرفدار زنجیرهای مردانه است از حلقه‌های بیضی شکلی تشکیل شده که در وسط حلقه‌ها یک میله خط مانند وجود دارد و به لنگر شباهت دارد.

زنجیر کورب (‏Curb Chain‎‏)‏ یا کارتیر یکی از زنجیرهای بسیار معروف و پرطرفدار است که برای خانم‌ها و آقایان مناسب بوده و تنوع زیادی از نظر ضخامل دارد. این زنجیر را به صورت ست و نیم ست شامل دسبند، گردنبند، گوشواره و انگشتر می‌توان خریداری کرد.

زنجیر فیگارو (‏Figaro Chain‎‏)‏ که با نام زنجیر کارتیر ترکیبی نیز شناخته می‌شود بدین صورت است که دو یا سه حلقه دایره‌ای به هم وصل شده و سپس یک حلقه بیضی شکل بعد از آن قرار دارد و در زنجیر و دستبند از آن استفاده می‌شود.

زنجیر کابلی (‏Cable Chain‎‏)‏ از آن مدل‌های رایج و محبوب بوده که از تعداد زیادی حلقه‌های بیضی شکل تشکیل شده که به طور یکنواخت و در ضخامت‌های مختلف به هم متصل شدند که هم برای خانم‌ها مناسب است و هم برای آقایان قابل استفاده خواهد بود.

زنجیر رولو (‏Rolo Chain‎‏)‏ که تا حدودی شبیه زنجیرهای کابلی است اما به جای حلقه‌های بیضی از حلقه‌های دایره شکل در آن به کار رفته که مدل حلقه‌های کوچک آن بیشتر برای خانم‌ها و حلقه‌های بزرگتر برای آقایان مناسب است.
وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش


برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :
آپلود فایل
X بستن پنجره شارژ رایگان ایرانسل